Fizik dersi öğrencilerimizin en çok zorlandıkları dersler arasında yer alıyor. Bunu sebebi de Fizik kavramlarını anlamının zorluğu ve içerisinde ayrıca matematik ve geometri işlemlerinin de olması.

matematiksel işlemlerde zorlanan öğrenciler fizik dersinde de zorlanacaklardır. Çünkü denklem çözme, çarpanlara ayırma, köklü sayılar, üslü sayılar, rasyonel sayılar, oran orantı gibi konulardaki temel düzeydeki matematiksel işlemler aynı zamanda fizik içerisinde geçmektedir. Öncelikle öğrencilerimizin bu problemlerini halletmeleri gerekir.

Ayrıca geometri konularından açılar, üçgende benzerlik, pisagor bağıntısı, özel üçgenler gibi konularda da iyi olmaları gerekir.

Fiziğin kendi içerisindeki zorluğu ise kavramlardır. Kavramları anlayabilen yorumlayabilen öğrenciler başarıya ulaşmaktadır. Ancak bazı kavramların fizikteki kullanımı ile günlük hayatta ki kullanımları farklı olabilir. İşin aslında günlük hayatda kullandığımız bazı kavramları aslında yanlış bilmekteyiz. Örneğin Hız, Güç, ısı, gibi günlük hayatda çok kullandığımız kavramları yanlış kullanmaktayız. tabi ki bu durum fiziği kavramayı güçleştriyor.

Düzenli çalışma tekrarlar yapma ve gerektiğinde birebir destek almayla bu sorunun üstesinden çok rahatlıkla gelinebilir.

Fizik özel ders

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir