Özel Ders

Özel Ders

Özeldersin faydalarını sıralamak istersek

1- Özel ders bireysel verildiği için doğrudan öğrencinin ihtiyacına göre ders verilir.

2- Özellikle ders veren öğretmen ve öğrenci uyum sağlamış ise öğrencinin kafasında ki ders ile ilgili sorulara daha iyi cevap verilmiş olur.

3- Her öğrencinin öğrenme tekniği farklıdır. Özel derste öğrencinin öğrenme tekniği keşfedilerek onun üzerinden ders anlatılır

4- Öğrenci özellikle fizik, kimya ve biyoloji gibi derslerde kavramları tam öğrenememektedir. Bu kavramların yanlış öğrenilmesi konuyu anlamasını ve soru çözmesini zorlaştırır. Özel derste kavramların tam öğrenilmesi sağlanır.

5- Dersle ilgili kendine güvenmeyen öğrenciler için sorular öğretmen ile birlikte çözülerek öğrencinin kendine güveni artırılır.

6- Soru çözümleri ile ilgili farklı teknik veya yöntemler anlatılarak soru çözme teknikleri geliştirilir.

7- Özel ders dolu dolu geçer. Kısa zamanda konu bütünlüğü bozulmadan konular işlenir.

8- Öğrenciye özel kaynak kitaplar önerilir ve öğrenciye özel ödevler verilir. Bu ödevlerin kontrolü ile konunun tam öğrenilip öğrenilmediği tespit edilir.

9- Öğrenciye sadece aldığı dersle ilgili değil diğer dersler ile ilgili de koçluk yapılır. Nasıl ders çalışılmalı? Haftalık kaç soru çözülmeli? Sınav esnasında nasıl yöntem izlenilmeli gibi daha bir çok soru işaretlerine birlikte çözüm bulunulur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir